Przedstawiamy wizualizację
ścieżek rowerowych  w Regionie Kozła

    Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacją krajobrazową ścieżek rowerowych na terenie gmin: Kargowa, Babimost, Zbąszynek i Zbąszyń. Główną ideą opracowania jest przedstawienie fotografii i filmów prezentujących walory ścieżek rowerowych na profilach wysokościowych. Oprócz nachylenia terenu, profile ukazują też typy użytkowania terenu występujące wzdłuż trasy (lasy, pola, łąki oraz tereny zabudowane).

Poniżej przedstawiamy pętlę rowerową łącząca gminy: Kargowa, Babimost, Zbąszynek i Zbąszyń oraz kilka krótkich tras zlokalizowanych w sąsiedztwie pętli.

Pętla rowerowa ma długość 53 km (przebieg trasy widać na profilu oraz mapie) i prawie w całości prowadzi po ścieżkach rowerowych o nawierzchni asfaltowej oraz z kostki brukowej. Jedynie na kilku krótkich odcinkach rowerzyści pojadą wzdłuż dróg asfaltowych i gruntowych.

Ukształtowanie terenu wzdłuż pętli jest zróżnicowane, ale dominują odcinki płaskie oraz o lekkim nachyleniu terenu co powoduje, że trasa jest łatwa i możliwa do pokonania przez osoby nie mające zaawansowanej kondycji fizycznej.

Pętlę cechuje bardzo dobra infrastruktura turystyczna, na którą składają się liczne miejsca odpoczynku (ławki i stoły), tablice informacyjne, kąpieliska (Zbąszyń, Kolesin, Stare Kramsko, Jezioro Linie Duże ) oraz restauracje (Chlastawa, Kolesin, Wojnowo).

Atrakcyjność krajobrazowa pętli wynika z występowania różnych typów użytkowania terenu co wpływa na malowniczość trasy (dominują lasy i tereny rolnicze), dlatego warto ją przejechać o każdej porze roku.

Do walorów kulturowych, które możemy zobaczyć na trasie zaliczyć można drewniane kościoły (Chlastawa, Kosieczyn), Gminny Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych, drewniane, ludowe rzeźby przy plaży nad Jeziorem Linie Duże, Dwór Kolesin, drewnianą dzwonnicę w Starym Kramsku, ozdobione muralami ściennymi przystanki autobusowe w gminie Kargowa.

Zapraszamy do korzystania ze ścieżek rowerowych, które dedykowane są zarówno dla osób lubiących sporty rowerowe, jak i rodzinne wycieczki rowerowe.

Do zobaczenia na trasie!

   

WYBIERZ TRASĘ: